Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Tampereen seudulla aloittaa 24/7-rengaspalvelu – Autot hinataan yöllä Nokialle

Tampereen seudulla aloittaa uusi ympärivuorokautinen rengaspalvelu.

Ympärivuorokautisessa palvelussa Rengaspalvelu24h.fi-hinauspalvelulla auto hinataan First Stop -rengasketjun Nokian toimipisteeseen, jossa renkaanvaihto tai -korjaus on mahdollista 24/7.

– Pitkäaikaisen hinauspalveluyrittäjän Mikael Sjöbergin liittyessä First Stop -ketjuun, syntyi hänelle idea palvella kuluttajia ikävissä rengasrikkotapauksissa ympäri vuorokauden kaikkina päivinä vuodessa. Ylöjärven toimipisteemme on tarjonnut rengasrikkopäivystystä raskaalle kalustolle omalla tiepalveluautollaan jo muutaman vuoden ja nyt voimme laajentaa rengasrikko palveluita myös kuluttajille, kertoo First Stop Suomen kenttäpäällikkö Sami Hyytiäinen tiedotteessa.

Aukioloaikojen puitteissa auto voidaan hinata myös muihin ketjun liikkeisiin Akaaseen, Orivedelle, Tampereelle, Valkeakoskelle ja Ylöjärvelle.