Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Tampere Rock City | Samae Koskinen, Duo Iskender, Maukka Perusjätkä ja Martti Servo & Napander, taas – Tampere Rock Cityn keikkakalenteri 27.4.–3.5.

Keskiviikko

Klubi: dj Kimik

Nokia Arena: Ghost, Uncle Acid and The Deadbeats, Twin Temple

Paapa: Blue Train

Vastavirta: Immon jamit

Torstai

G Livelab: Saräb, Utopianisti

Klubi: dj Kimik

Paapa: Bittersweet Union

Secret Sauceity: Samae Koskinen, Nina Kaitaranta

Perjantai

Armo: Pöölö ja Ystävä Duo

Axu: Duo Iskender

G Livelab: Muuan Mies, Pietarin Spektaakkeli

Ihku: dj G-Dose

Ilona: The Coveralls

Klubi: Antti Autio, Kanerva, dj Willy

Maanalainen: Giant Mammoth, Khat Moses

Olympia: Chisu

Paapa: Toni Salonen Blues Trip

Pub Simon: Arto Järvinen

Secret Sauceity: Sörnäinen, Papa Reino

Telakka: Rosa Coste

Tuomiokirkko: Petrus Schroderus, Markus Vaara

Varjobaari: Kallio Underground

Vastavirta: Domkraft, Haystack, Gangrened, Dome Runner

Yo-talo: Sibiir, Bob Malmström, World Without / Kalle Kinos, Silkinpehmee

Lauantai

Aikalisä: Maukka Perusjätkä

Axu: Manzana

Bar Kylä: Maida Vale

Dog’s Home: dj Ville

Ihku: dj G-Dose

Ilona: The Coveralls

Kauppakeskus Duo: Jussi Selo

Klubi: Hang the DJ!

Kujakolli: Pepe Ahlqvist & Lauri Kannas

Maanalainen: Minä ja Nieminen, Sumua

Paapa: KQ Groove

Secret Sauceity: dj:t Nosfe & EC, puhekaraoke

Sisko ja sen Veli: Jagged Edged Bone Duo

Sorella: Billie Joelina

Telakka: dj:t Kallio & Okapi

TTT-klubi: Varre Vartiainen Trio feat. Severi Pyysalo

Vastavirta: Dave Lindholm, PA Kiiskilä, Slack Bird

Yo-talo: dj:t Orion, Concha, Tremont, Mikado, TMS & Jones Hattrick

Sunnuntai

Kujakolli: jamit

Pakkahuone: Sinikka Sokka, Monna Kamu, Aulikki Oksanen, Vuokko Hovatta, Liisa Tavi, Harri Saksala, Mikko Perkoila, Emilia Sisco, Arto Piispanen, Ville Rauhala, Eero Ojasen Orkesteri, Paleface & Laulava Unioni

Vastavirta: Punch & Pravda, Monoliitti, Madame T. & Siniset Veljet, Dan Harms, Kusti Vuorinen, Hirvikoira, Pelkkä Poutanen, Väki, Säärelä ja Kassu, Janne Rahkila, Tampereen Iankaikkinen Kuninkaallinen Tuomiokuoro, J. Mikael, Ilmari Säävälä, Lili Salinmäki

Yo-talo: Martti Servo & Napander

Maanantai

Bar K: Afrolatin Night

Sisko ja sen Veli: jamit

Juttua muokattu 27.4. klo 8.51: Poistettu peruttu keikka (Pakkahuone: Ursus Factory, Joni Ekman & Koira)