Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Tampere Rock City | Isaac Sene, Ellinoora, Seksikäs-Suklaa, Michael Monroe, Petri Nygård, Behm... – Tampere Rock Cityn Keikkakalenteri 13.–19.4.

Keskiviikko

G Livelab: Timo Kotipelto & Roope Riihijärvi

Klubi: dj Willy

Maanalainen: jamit

Sisko ja sen Veli: irkkujamit

Torstai

G Livelab: Janne Hurme

Ilona: Portion Boys

Klubi: Litku Klemetti, Sir Liselot, dj Sami

Maanalainen: Mässykiska, Kiusa

Pakkahuone: Insomnium, Finntroll

Secret Sauceity: Dxxxa D

Telakka: Kalevauva.fi

Vastavirta: Funky Old Crew, Oldschool Union, Kahleet

Yo-talo: Melrose, Mary Ann Hawkins, Koisjärven Disko / Ege Zulu

Perjantai

Armo: Hank Nero Duo

Axu: Ilari Siekkinen

G Livelab: Isaac Sene

Ihku: dj O-Nine

Klubi: Hebosagil, Kaleidobolt / VOM

Maanalainen: Suite Green, Whiteout

O’Connell’s: Lauri Peisterä

Olympia: Ellinoora

Poro: Tippa

Pub Simon: Eeva Äärelä Duo

Secret Sauceity: Eeva Meret

Sisko ja sen Veli: Lennu Rousti

Sorella: Suvi Karjula

Telakka: Möyhy-Veikot, Draama-Helmi

Vastavirta: Aivolävistys, Ransom, Dehumanisaatio, Warning from Hell

Yo-talo: Ida Paul & Kalle Lindroth, Ananas

Lauantai

Aikalisä: Perhana plays Nirvana

Armo: Maida Vale

Axu: Koikkalainen

Bar K: Leevi & The Leavings Tribute

Dog’s Home: dj:t Willpower & Sg7

Ihku: Juustopäät

Klubi: Ibe, Nelma U / Big Pop

Kuja: dj:t Slusu & BBY

Maanalainen: Human Target, Warning from Hell, Praise

Poro: Seksikäs-Suklaa

Secret Sauceity: Joni Ekman, A. Takalo

Sisko ja sen Veli: Tuukka Ahvenus

Sorella: Mr. Breathless

Telakka: J. Hearthill Trinity, Son Demon & His Holy Boys

TTT-klubi: Pekka Laine & The Enchanted

Varjobaari: Black Crucifixion, Sacrificium Carmen, Licht des Urteils

Vastavirta: Guggenheim Projektz, Muovi Makkonen, Tvärtöm, Mustat Kalsarit, (Proto)Torvinen

Yo-talo: Wolfheart, Assemble the Chariots / Aleksanteri Hakaniemi

Sunnuntai

G Livelab: Author & Punisher, EGGVN

Olympia: Pekka Nisu, Einari Stylman, Pasa

Poro: Petri Nygård

Tampere-talo: Behm

Vastavirta: Silent Scream, Aspect Noir, Di:unru

Yo-talo: Arion, Joviac

Maanantai

Bar K: Afrolatin Night

Tiistai

Klubi: NervoChaos, Goatburner, The Silenced

Juttua muokattu: Michael Monroen Olympian keikka poistettu listauksesta, koska keikka on siirretty koronatapausten vuoksi.