Tappara

Tappara Huippu-Pohjola leirin paras seura, kuusi tapparalaista 1996 syntyneiden maajoukkueeseen

Peräti kuusi tapparalaista valittiin maajoukkueeseen.

Reijo Dahlman

Viikonloppuna Vierumäellä pelattiin perinteinen C-junioreiden Huippu-Pohjola turnaus.

Leiriltä valittiin 1996 syntyneiden pelaajien ensimmäinen maajoukkue. Peräti kuusi tapparalaista valittiin maajoukkueeseen ja lisäksi leirin parhaaksi pelaajaksi valittiin Tapparan puolustaja Jaakko Hälli.

Muut Hällin lisäksi maajoukkueeseen valitut tapparalaiset ovat maalivahti Joonas Ketko, puolustaja Jere Rouhiainen, sekä hyökkääjät Mikael Järvinen, Niko Ahoniemi ja Alex Olkinuora.

Tappara

Aikaisempia kirjoituksia

Tappara

Tappara Ry on vuonna 1955 perustettu tamperelainen jääurheiluseura, jonka lajeina ovat jääkiekko ja taitoluistelu. Tappara Ry vastaa seuran B-G junioreiden sekä naisten joukkueen jääkiekkotoiminnasta.
Tappara Ry:n tarkoituksena on edistää liikuntaharrastusta seuran toiminta-alueella siten, että mahdollisimman moni seuran jäsen harrastaisi kunto-, kilpa- tai huippu-urheilua edellytystensä ja tarpeidensa mukaisesti.

Uusimmat mielipiteet