TALVIPÄIVÄ JÄNISSAARESSA

NYT KOKO PERHEEN VOIMIN ULKOILEMAAN JÄNISSAAREEN!

Näsijärven Purjehdusseura ry. järjestää TALVIPÄIVÄ- tapahtuman Jänissaaressa

                                       lauantaina 23.3.2013 klo 11.00 - 16.-00

 

Päivän tapahtumia: - lasten leikkimielinen hiihtokilpailu klo 12.00 -

                                     - poniratsastusta klo 12.00 - 13.00 (maksuton)

                                     - vanhojen hätärakettien ammunta klo 13.00 - 14.00

                                     - moottorikelkka-ajelua (maksuton)

                                     - klo 15.00 jaetaan hiihtokilpailun tulokset

                                     - isossa liukumäessä voi kokeilla pulkan tai liukurin luistoa

EI SISÄÄNPÄÄSYMAKSUA!

Buffetissa myydään: -hernesoppaa, grillimakkaraa, kahvia, teetä, kuumaa mehua, kahvileipää

TERVETULOA viettämään TALVIPÄIVÄÄ Jänissaareen! (os. Jänissaarenk. 14, 33410 Tampere)

 

Näsijärven Purjehdusseura

Näsijärven Purjehdusseura – Näsijärvi Segelsällskap ry. kutsumanimeltään Ännä on perustettu v. 1898 ja viime syksynä vietettiin 110-vuotis juhlia. Seuran satama sijaitsee Jänissaaressa. Ännä on perinteikäs ja aktiivinen yhdistys jonka jäsenmäärä on yli 900 jäsentä, veneitä rekisterissä on yli 300. Ännällä on toimintaa läpi vuoden ja se pyrkiikin kehittämään ja lisäämään veneilyn kiinnostavuutta.

Jänissaaren tukikohta on pääsatama seuran veneille. Seura myös omistaa ja ylläpitää viittä retkitukikohtaa Näsijärvellä, jotka tarjoavat mitä ihanteellisimmat olosuhteet retkiveneilyyn.
Tarjoamme niin jäsenistölle, kuin ulkopuolisillekin veneilystä kiinnostuneille veneilykoulutusta junioreista aikuisiin, järjestämme myös erilaisia veneilyyn liittyviä kursseja yhdessä ja erikseen veneilyliittojen kanssa.

Kesään kuuluu myös kilpailujen järjestäminen. Eri veneluokille järjestetään ns. viikkokilpailuja, retkipurjehduskilpailuja, junioreille on omat kilpailunsa sekä arvokilpailuja kuten SM-taso, MM-taso jne. Alkukesään kuuluu myös kaikelle yleisölle Avoin Veneilypäivä joka on ollut seuran ohjelmassa jo usean vuoden ajan. Talvisin järjestetään mm. veneilyyn liittyviä teemailtoja.

Tervetuloa joukkoon!

www.nasijarvenpurjehdusseura.fi