Koovee

Kooveen liikuntaleikkikoulussa liikunnan riemua

Tosi Nuori Suomi ja suomen Voimisteluseurat ovat yhdessä kehittäneet urheiluseuroille Liikuntaleikkikoulun. Liikuntaleikkikoulu tarjoaa alle kouluikäisille lapsille monipuolista liikuntaa mihinkään lajiin sitoutumatta. Liikuntaleikkikoulussa lapsi oppii tuntemaan oman kehonsa eri osat ja niiden käytön perusliikkeissä. Perusliikkeet ovat päivittäiseen elämään liittyviä välttämättömiä taitoja ja eri urheilulajien perustaidot ovat perusliikkeiden sovelluksia.

Kooveen järjestämät liikuntaleikkikoulut kokoontuvat Kaukajärven Spiral-hallilla.

Maanantaisin 5-6 -vuotiaat ja 3-4 vuotiaat keskiviikkoisin.

tarkempia tietoja oheisen linkin kautta

 

Liikuntaleikkikoulu 3-vuotiaat Keskiviikko klo 17.00 - 17.45 

Liikuntaleikkikoulu 4-vuotiaat keskiviikko klo 18.00 - 18.45 

Liikuntaleikkikoulu 5-vuotiaat maanantai klo 17.00 - 17.45

Liikuntaleikkikoulu 6-vuotiaat maanantai klo 17.45 - 18.30Lisäteioja

 Lisätietoja tarvittaessa

 

Jari Fagerström

KOOVEE ry Liikuntapäällikkö

[email protected]

020 7482 632

www.koovee.fi

 

 

 

Koovee

Aikaisempia kirjoituksia

Koovee

Koovee on tamperelainen monilajiurheiluseura. Seuran menestyksekkääseen historiaan mahtuu mm. kaiken värisiä olympia- ja MM-mitaleja. Kilpa- ja kuntolajien lisäksi seuran toimintaan liittyy erilaisia liikunta- ja yhdessäolomuotoja nuorille ja vanhoille.

Koovee järjestää tai on mukana järjestämässä erilaisia liikuntatapahtumia Pirkanmaalla. Yrityksille Koovee tarjoaa räätälöityjä työntekijöiden urheilu-, ulkoilu- ja liikuntatapahtumia.

Uusimmat mielipiteet