Chitalada Finland

CHITALADAN UUDET PERUSKURSSIT ALKAVAT SYYSKUUN ALUSSA

SEURAAVAT PERUSKURSSIMME ALKAVAT SYYSKUUN ALUSSA.

Tarjoamme parhaat ohjaajat, sekä reilusti treeniaikaa!

Olemme toimineet jo 35-vuoden ajan. Kokemus ja toiminnan pitkäjänteisyys näkyvät sekä kilpailumenestyksessä, että laadukkaassa, turvallisessa ja mukavassa harjoittelussa,myös tavallisen kuntoilijankin näkökulmasta.

Chitalada Finland on viime vuosien menestynein Thainyrkkeilyseura Suomessa,tämä takaa myös laadukkaan opetuksen kuntoilumielellä treenaavalle. Pääosa harrastajistamme onkin mukana ihan kuntoilumielellä.

PERUSKURSSEILLE ILMOITTAUTUMINEN:

Voit ilmoittautua kursseille näytöspäivänä, tai myös etukäteen keskustan salin kassalle (Puutarhakatu 12), tai lähettää ennakkoilmoittautumisen sähköpostilla: [email protected]

Ilmoita sähköpostissasi nimesi, osoitteesi ja puhelinnumerosi, sekä mihin ryhmään (Krav Maga, Thai/Kick, Naisten kuntothai) haluat ilmoittautua.Ilmoita myös ilmoittaudutko keskustan, vai Hervannan ryhmään (tai Lempäälä/Thaiboxing).

Ensimmäinen harjoituskerta on ilmainen.

MUAYTHAI(THAIBOXING) /KICKBOXING:

KESKUSTA:

Puutarhakatu 12:

Peruskurssi-ilmoittautuminen ja ensimmäiset harjoitukset : Ti 4.9.2012 klo 20:00.

HERVANTA:

Vapaa-aikatalo, Lindforsinkatu 5 (Sali 136)

Peruskurssi-ilmoittautuminen ja ensimmäiset harjoitukset: Ti 4.9.2012 klo 17:00.

LEMPÄÄLÄ:

Työväentalo,ilmoittautuminen ja ensimmäiset harjoitukset: Ti 4.9.2012 klo 17:00.

Peruskurssilla käydään Muaythain ja KB:n perusteet. Mahdollisuus jatkaa myös kuntothai-ryhmässä,missä ei ole lainkaan ottelunomaista harjoitusta. (Ei myöskään peruskurssin aikana).Suurin osa harrastajistamme on mukana ihan kuntoilumielellä, mutta jos tavoitteesi on jossain vaiheessa myös nousta kehään kilpailumielellä, saat varmasti parhaan mahdollisen valmennuksen, jonka avulla seuramme ottelijat ovatkin otelleet menestyksekkäästi.

Esim. vain viimeisen reilun kahden vuoden sisällä seuran ottelijoiden saavutuksista voidaan mainita mm.viisi thainyrkkeilyn Pohjoismaiden mestaruutta ja kolme hopeaa, kahdeksan thainyrkkeilyn Suomen mestaruutta ja kolme hopeaa (tällä saavutuksella SMTL:n paras seura Suomessa, SM 2010 ja 2011), lisäksi vielä WMC:n ja WBC:n ammattilaisten maailmanmestaruudet,WMC:n Euroopan- ja pohjoismaiden mestaruudet, amatöörien maailmanmestaruus, MM-hopea ja MM-pronssi sekä kaksi amatöörien Euroopan mestaruutta. Ja lisäksi vielä Sportaccord Combat Games kultamitali!

Kilpailumenestys osoittaa opetuksemme erinomaisen tason, josta pääsee nauttimaan seuramme jokainen harrastaja.

Pitkäaikaisen kokemuksen ja kilpailumenestyksen myötä seuramme on tunnettu Suomen ulkopuolellakin ja salimme, sekä valmennuksemme, onkin saavuttanut arvostetun maineen myös Thainyrkkeilyn emämaassa, Thaimaassa, jossa jäseniemme käytettävissä on myös oma yhteistyösalimme Bangkokissa. Salillamme vierailee myös Suomessa aktiivisesti thaimaalaisia huippuottelijoita ja meillä on erittäin hyvät kontaktit eri maihin, joka takaa hyvät mahdollisuudet esim. otteluihin eri maissa.

Myös kuntoilumielellä harrastavalle nämä perusteet antavat varmasti takuun laadukkaasta valmennuksesta.

Chitalada Finland on viime vuosien menestynein Thainyrkkeilyseura Suomessa, tämä takaa myös laadukkaan opetuksen kuntoilumielellä treenaavalle. Pääosa harrastajistamme onkin mukana ihan kuntoilumielellä.

Video aiemmasta peruskurssinäytöksestä:

http://www.youtube.com/watch?v=_h5t93JNbdA

NAISTEN KUNTOTHAI:

KESKUSTA:

Puutarhakatu 12

Nyt omana ryhmänään. Kilot katoavat ja kunto nousee! Suosittu kuntoiluhenkinen ryhmä naisille.

Peruskurssi-ilmoittautuminen ja ensimmäiset harjoitukset: Ma 3.9.2012 klo 17:00.

Ensimmäinen harjoitus ilmainen.

JUNNUTHAI:

KESKUSTA:

Puutarhakatu 12

Suosittu junnuryhmä tarkoitettu n.7-12 vuotiaille. Mukavaa ja monipuolista liikuntaa lajiharjoitusten ohessa.

(Hinta: 110E Kesto: syksy 2012) Ohjatut harjoitukset 1 x/vko.

Peruskurssi-ilmoittautuminen:

VOIT TULLA MUKAAN JOKA LAUANTAI KLO 12.00!

 

KRAV MAGA:

Krav Maga on tehokas ja helposti opittava nykyaikainen itsepuolustus-, voimankäyttö- ja lähitaistelujärjestelmä, joka perustuu taktiseen ennakointiin. Lajia pidetään tositilanteissa testatuimpana lähitaistelujärjestelmänä maailmassa.

Krav Maga soveltuu nuhteettomille (ei rikoksia), täysi-ikäisille naisille ja miehille (K-18) itsepuolustusharrastukseksi ja viranomaisille ammattikäyttöön.

Tavallisimpien otteiden, kuristusten sekä lyöntien ja potkujen torjumisien lisäksi harjoitellaan terä-, lyömä- ja ampuma-asetta vastaan tehtäviä tekniikoita jonka opetuksesta vastaavat Tampereen vanhimman Krav Maga-koulun kokeneet ja ammattitaitoiset kansainvälisen liiton (FEKM) viralliset kouluttajat.

Peruskursseille ilmoittautuminen:

KESKUSTA:

Nääshalli, Budo 4

Peruskurssi-ilmoittautuminen ja ensimmäiset harjoitukset: Ke 5.9.2012 klo 20:00.

HUOM! Näytös järjestetään Chitaladan salilla, Puutarhakatu 12: Ti 4.9.2012 klo 19:00. Tällöinkin voit ilmoittautua kurssille.

HERVANTA:

Vapaa-aikatalo, Lindforsink 5. (Sali 136)

Peruskurssi-ilmoittautuminen ja ensimmäiset harjoitukset : Ma 3.9.2012 klo 20:00.

 

HUOM: meillä käy SMARTUM-liikuntasetelit,TYKY-setelit, sekä Luottokunnan Virikesetelit!

KURSSI-INFOA, YLEISTÄ:

Kurssimme ovat erittäin suosittuja ja voit ilmoittautua kursseille näytöspäivänä, tai ennakkoon sähköpostitse ja voit varmistaa näin pääsyn haluamaasi ryhmään.

Peruskurssin jälkeen voit harjoitella sekä keskustan salin, että Hervannan vuoroilla (+ nyt myös Lempäälän).

Täten esim Thainyrkkeilyssä harjoituksia kurssin jälkeen n kymmenen harjoitusta viikossa, joista voit valita itsellesi sopivat ryhmät ja ajat. (Krav Magassakin viisi ohjattua harjoitusta + vapaavuoro).

Ohjatut harjoitukset aina 1,5 tunnin pituisia.

KURSSI-INFOA:

Hinta: 110 E

HUOM: Meillä ei erikseen liittymismaksuja, jäsenmaksuja tai pitkiä sitoumuksia!

Kesto: n 2,5kk

Ohjatut lajiharjoitukset 2 x/vko a 1,5h.

LISÄKSI KURSSIN HINTAAN SISÄLTYY:

Mm:

VAPAAVUORO: (Ei ohjausta, mutta salin välineet käytössä omatoimiseenharjoitteluun)

Keskusta: Lauantai- iltapäivä

KUNTOSALIVUOROT:

Keskusta: Nääshalli, Voimailusali:

TI klo 18:00 - 19:00

TO klo 18:30 - 19:30

LA klo 12:00 - 13:00

Aktiiviseen toimintaamme voit tutustua osoitteessa: 

http://www.chitalada.com/

Wave100-kanavan ohjelma, joka kuvattu salillamme: 

http://www.youtube.com/watch?v=ZpGue986w48

Tervetuloa!

Chitalada Finland

Aikaisempia kirjoituksia

Chitalada Finland

Chitalada Finland on perinteikäs tamperelainen kamppailu-urheiluseura, joka on toiminut menestyksekkäästi jo yli 30 vuoden ajan.

Nykyään toimintaa Tampereella on sekä keskustassa (Puutarhakatu 12) että Hervannassa. Lajivalikoimaan kuuluvat thainyrkkeily, potkunyrkkeily ja krav-maga.

www.chitalada.com

Uusimmat mielipiteet