Paikalliset

Kolmas nainen, Ricky-Tick Big Band, Pelle Miljoona, Teflon Brothers... – Katso tästä Tampere Rock Cityn keikkakalenteri

Kolmas Nainen juhlii itsenäistä Suomea Ilveksessä torstaina.

Kalle Pyyhtinen

KESKIVIIKKO

Amadeus: Taiwasbändi

G Livelab: Koma Saxo, Simo Laihonen

Kivi: Antero Mentu Landscaping Team

Klubi: dj Lars Bögel

Paapa: Gilbert Kuppusami & Chamarel

Romu & Random: Syrrys & Mikko

Tahmelan Huvila: Jaakko Kaisto, Markus Savander

Tampere-talo: KQ Groove

Tiikerihai: Kake Randelin

TORSTAI

Bar Lato: Jari Vilja Rock and Roll Band

G Livelab: Kemialliset Ystävät, Heta Bilaletdin, Oiro Pena

Huurre: Kormus

Ihku: dj O-Nine

Ilves: Kolmas Nainen, Steve'n'Seagulls, Tommi Läntinen, Abba Show

Kalkun Pub: Potkut, Joni Ekman & Koira, Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?

Katubaari Axu: Satellite Kids

Kivi: Faarao Pirttikangas & Nubialaiset

Klubi: Mariska, Super Janne

Kujakolli: Lady Sings The Blues

Maanalainen: Ville Leinonen, Jukka Pojanpoika

Olympia: Gettomasa, Haamu

Paapa: Alan Thomson Trio

Romu & Random: Otto V. Romu & Rakkaus-kaus

Semafori: Rico the Dog feat. Tapsa Dog

Tampere-talo: Ricky-Tick Big Band & Julkinen Sana

Vanha Monttu: Kova Maa Trio

Vastavirta: Karanteeni, Pelle Miljoona & Pispala Punks, Hate ja Punkkirosvot, Mustat Enkelit Duo

Vastavirran Yläkerta: Satyagraha, Peltilelut, Poppavati

Sappee: Teflon Brothers

PERJANTAI

Armo: Salminen & The Neverhöörds

G Livelab: Litku Klemetti

Huurre: Mäskiläskit feat. Jose-Matti

Ihku: Jore Marjaranta, dj Justin Case

Jack the Rooster: Francine, Nicky Rothen

Klubi: dj Kristian Lindell

O'Connell's: Hulda Huima & Hitaat Sekunnit

Paapa: Boom Machine

Pakkahuone: Popeda, Jenni Mustajärvi

Romu & Random: Eerolan Reetta & LAUA RIP

Telakka: Stepa & Heimo Ilman Menneisyyttä

Twenty One: Honkien Humina

Vastavirta: Hannibal & Hot Heros, Generals, Tilanne Päällä, Fuck-Ushima

Vastavirran Yläkerta: Jukka Takalo, Iterum Nata

LAUANTAI

Aikalisä: Rosebud

Aleksanterin kirkko: Antti Ketonen

G Livelab: Kalle Kinos, Bizi

Jack the Rooster: Dear Victims, Mötherhead

Katubaari Axu: Roll Over Peuhkurinen

Klubi: dj:t Antti H & Sami

Kujakolli: JJ Nyberg Bluesradiators

Laterna: Samae Koskinen

Lietsunkulma: Enkelit Duo

Maanalainen: Sonic Rites, Maria ja Marsialaiset

Mestarin Krouvi: Action Men

Olympia: Knipi

Paapa: Louie Digman & The Other Guys

Tampere-talo: Raskasta joulua, Nelli Matula

Telakka: Tani Tamminen Big Band

TTT-klubi: Ylva Haru, Iron Country Sisters

Twenty One: Philipp Kempnich, Zacharias Tiempo, Somerset, Anselmi Kuusisto

Vastavirta: Kaatopaikan Enkelit, Katwin Heimo, The Sailors, Laughing Spread-Winged Satan

Vastavirran Yläkerta: Jahrvi Sound Reggae Party

Yo-talo: Leimarit

Sappee: Antti Ketonen

SUNNUNTAI

Romu & Random: Iterum Nata

Tahmelan Huvila: Kielo Kärkkäinen

Tampere-talo: Raskasta joulua

MAANANTAI

Paapa: pianoviihdettä

Tampere-talo: Take 6

Pirkkalan kirkko: Tommi Soidinmäki & Sani

TIISTAI

Aleksanterin kirkko: Waltteri Torikka

Paapa: Trio Nautilus

Tampere-talo: Peter Joukainen Trio, Kauko Röyhkä, Hector & His

Power Band

Yliopiston juhlasali: Taso

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Etusivulla nyt

Uusimmat: Paikalliset

Luetuimmat paikalliset

Uusimmat

Luetuimmat