Tampere Rock Cityn keikat 25.4.–1.5.

Ghetto-singlen turvin uutta tulemista tekevä Yona laulaa torstaina Olympiassa.

Tero Ahonen

KESKIVIIKKO

Henry's Pub: Tytin Jukebox

Jack the Rooster: Doogie White, Wishing Well

Kivi: Trickbag

Klubi: Blind Channel, Cyan Kicks

Maanalainen: Dark Reindeer

Paapa: Wang Dang Dudes

Telakka: Noard

Vastavirran Yläkerta: Janne Tapio, Jani Matti Juhani, Sakari Preuss

Helsinki jäähalli: Thirty Seconds To Mars

TORSTAI

Henry's Pub: Mr. Willy's Rock'n'Roll Experience

Jack the Rooster: Krashkarma, The Fërtility Cült

Kivi: Trickbag

Klubi: The Mentors, Roctum

Maanalainen: Musiikkiopisto Rocks

Olympia: Yona

Paapa: Irjala

Tampere-talo: The Elvis Concert

Vastavirta: Total Chaos, Peruskoulu, Eristetyt

PERJANTAI

Doris: Aarnikotkat

Huurre: Annukka & Sasja

Ihku: Disco Inferno

Ilona: Teflon Brothers

Jack the Rooster: The Francine

Klubi: Kauriinmetsästäjät

Maanalainen: Dependentium, Mask of Satan, Infected Priest

Naima: Jimmy Cola

Paapa: Jo' Buddy Trio

Pakkahuone: Pikku G

Tampere-talo: Topmost

Telakka: Samuli Putro pienenä

TwentyOne: Rave All Night!

Varjobaari: Keskusta

Vastavirta: Lörsson, Kolumbia, Käki, Kenny Lust, Grateful Däd

Vastavirran Yläkerta: Valley Nadir, Vagabond Hearts, Dirty Thieves

Yo-talo: Kalmah, Shade Empire

LAUANTAI

Aikalisä: Harhatuli

Dog's Home: Torchia, Death Design, Enragement

Ihku: Hittiorkesteri Aimo

Katubaari Axu: Olavi Kosto & Co

Klubi: Chrysta Bell, Nightbird

Kujakolli: Kapitaatio

Laikku: Paleface

Maanalainen: All Rise, The Vale, Celesti Alliance

Naima: Elonkerjuu

Paapa: Paulina's Dinner

TwentyOne: Buru, TM Shuffle

Vastavirta: Cold Inside, Long Gone, Gray State, Baron, Eyes Adjust

Yo-talo: Leimarit

Helsinki Finlandia-talo: Lisa Nilsson

SUNNUNTAI

Jack the Rooster: jamit

MAANANTAI

Aikalisä: Kaamos

Henry's Pub: jamit

Ihku: Branca

Jack the Rooster: Luca Fly Band

Klubi: Hang The DJ!

Maanalainen: Belltower, Eyes Adjust, New Waters

Naima: Egotrippi

Paapa: Maria Anderson & The Fintage

Telakka: dj:t Kallio & Okapi

TwentyOne: resident-dj:t

Vastavirta: Dave Lindholm, Mikko Löytty & Juppo Paavola, Shorty Otis Band

Vastavirran Yläkerta: Pursiseura, Kalevi Suopursu Karaoke Show, Remu Selänne

TIISTAI

Telakka: Tamjazzin jamit

Vastavirta: Peltilelut, Vapauttajat, JK Ihalainen, Madame T ja Siniset Veljet, Susinukke Kosola

Yo-talo: Martti Servo & Napander

Written by:

Ota yhteyttä