Rock City

Nämäkin Tammerfest tarjoaa – Rock Cityn keikat 13.7.–19.7.

keskiviikkona Doriksessa Risto, Senssillä Raappana, Yo-talolla TAP, Genre, Pakkahuoneella, The Damned (UK), GBH (UK), Tumppi Varonen & Problems?, M/S Tammerkoskella Jukka Takalo, Matti Johannes Koivu, Jonna Tervomaa & Jussi Jaakonaho, Keskustorin teltassa Paula Koivuniemi, Sleepy Sleepers, Vuolteentorilla Fintelligens, Jukka Poika & Sound Explosion Band, Vastavirrassa When Empire Falls, Manzana, Ruby & Fellasisssa Kimmo Blom, Amadeuksessa The Remins, Snowhite, Henry’s Pubissa Riitis featuring Pete Parkkonen, Hullussa Porossa Poju, Ilveksessä Laura Närhi, Ilonassa Maija Vilkkumaa, Jack The Roosterissa Tribute to Metallica - The Four Hoarsemen, London Pubissa Kalle Päätalo, Night Bricksissä Freud, Marx, Engels & Jung, Rumassa Avaruuden Cowboyt.

torstaina Senssillä Jätkäjätkät, Pakkahuoneella Kotiteollisuus, Mudhoney (USA), Miss Monster Truck, Yo-talolla Paleface, Keskustorin teltassa The Ark (SWE), Lovex, Vuolteentorilla Stella, Pariisin kevät, Gloriassa The Blanco, London Pubissa Francine, Viikinsaaressa Nro.83, Chill, Dead Cult Diaries, The Cloudycators, The Drives, The Bitterlicks, Heijaste, Roctum, Mustassalahdessa Fours, Rumassa WhiteFlame, Ruby & Fellasissa Incredible Acoustic Session by Vince & Olli, Ilonassa Anna Puu, Night Bricksissä Fakta Beat, Jack The Roosterissa Tribute to Whitesnake – Taage Laiho & Parkanon Komppi, Hullussa Porissa Giant Leap, Amadeuksessa Matthau Mikojan, M/S Tammerkoskella Jukka Takalo, Aknestik Power-trio, Hera Rautalin & Ystävät, Henry’s Pubissa Erik Valkama Band feat. Jonna Geagea, O’Harasissa We Are Waiting, Locomotora, Ilveksessä Sir Elwoodin Hiljaiset Värit, Vastavirrassa Napoleon Says, 1-Up, Ignoring Timelines, Kuninkaankadun Amarillossa nähdään Frogley and Friends featuring Kimmo Blom, Semaforissa soittaa Jalava.

perjantaina Ilveksessa Pulse, Keskustorin teltassa Apulanta, Happoradio, Telakalla The Voodoo Nights, The Bitterlicks, Ilonassa Samuli Putro, Yo-talolla Regina, Pintandwefall, Idiomatic, Vuolteentorilla Cheek, Petri Nygård, Pakkahuoneella Von Hertzen Brothers, CMX, Barbe-Q-Barbies, Viikinsaaressa The Saturnettes, Dirty Dealers, Essentia, May, Clefsnake, Renoise, Damian Cullen Band, Suicide Love Boat, Rumassa 15 Minutes Before The Dive, Vastavirrassa Dead Bobrikov plays Dead Kennedys, Curtain Call plays The Damned, Flags of Unity, Amadeuksessa Mötley Crue Tribute by White Flame, Gloriassa Claymore, Jack The Roosterissa Tribute to Bon Jovi – Luke Lahtonen & Band feat. Louie, M/S Tammerkoskella Jukka Takalo, Erin-duo, Kauko Röyhkä, Ruby & Fellasissa Jhary’s, Mustassalahdessa Black Bay Zydeco Stompers.

lauantaina Pakkahuoneella Stam1na, Mokoma, Doom Unit, Vuolteentorilla Lauri, Reckless Love, Keskustorin teltassa Hevisaurus, Popeda, Uniklubi, Pub Vinyylissä Tres Hombres, Gloriassa The Plastic Heels, Huurupiilossa Tragic Jam, Ruby & Fellasissa Jhary’s, Ilonassa Sputknik, M/S Tammerkoskella Tommi Kalenius, Mirel Wagner, Samae Koskinen, Jack The Roosterissa Vince N’ Roses plays Guns N’ Roses, Viikinsaaressa Colme Cowboyta, O’Connell’sissa Jalava, Amadeuksessa Green Day Tribute, Paraisilla Roxette (SWE), Helsingin Tavastialla Tennis (USA).

sunnuntaina Amadeuksessa ja Jack The Roosterissa Tammerfestin päätösjamit, Helsingin Tavastialla Chromeo (CAN).

maanantaina Henry’s Pubissa jamit.

tiistaina Henry’s Pubissa Riitis.

Tilaa uutiskirjeemme

Saat joka päivä klo 14 sähköpostiisi koosteen päivän kiinnostavimmista jutuista!

Tilaa tästä

Etusivulla nyt

Uusimmat: Rock City

Luetuimmat paikalliset

Uusimmat

Luetuimmat