Kommentit
Laatu ratkaisee - ei määrä. Se on nähty.
Puoluepolitiikan aika on ohi ! "Virta venhettä vie" ...
Todelliset vaihtoehdot ilman portinvartijoita esiin: Esim:
http://tampereen-kunnallisvaaliehdokas.blogspot.com
Oma Lista Seppo Lehto
Miksi ihmeessä satamia pitäisi pitää auki talvella? Kaikenlaista...
Lahtauksia blogissaan ehdotellut Jouni Viitanen näköjään kelpasi sitoutumattomille. Kertoo jotain sitoutumattomista.
Joo ehdottomasti satamat oltava auki myös talvisin. Satamaan on tosin kuljettava autolla koska kevyen liikenteen väyliä ei aurata.
"Toivottavasti äänestäjät osaavat arvioida ehdokkaita yksilöinä"
Vihjaako Lasse Oksanen tässä, että äänestäjät eivät ehkä sittenkään ymmärrä äänestää häntä ja kiekkotuomari Soroa?
Entä miksi sitoutumattomat ovat sitoutuneet XL-politiikkaan ja mm. tunnelihankkeeseen ryhmänä? Omituista sitoutumattaomuutta!
Taitaa nyt olla niin, että pelkällä lättysyötöllä ja kiakkotuomarin pillillä ei ratkaista Tampereen tulevaisuutta. Kiva kuitenkin, että "sitoutumattomien" harrastus jatkuu.
Erkki Axen niminen valtuutettu on kiertänyt jo melkein kaikki mahdolliset ja mahdottomat puolueet luottamusmiesurallaan. Matoivatko "persut" kysyä tätä omille listoilleen ehdokkaaksi?
















