Kiekkoleijonat kohtaa ensi lauantaina Hakametsässä Valko-Venäjän. Tamperelainen arpoi kaksi lippua kymmenelle onnekkaalle.
Jääkiekon MM-kisoihin valmistautuvat kiekkoleijonat ovat nyt kovaa valuuttaa.
Voittajat
Airi Pirkola, Tampere
Tiina Kallio, Tampere
Jarkko Laine, Kihniö
Titta Kiilama, Tampere
Juha Härmä, Punkalaidun
Osmo Raiskio, Jämsä
Heikki Manner, Eura
Reijo Pajunen, Tampere
Kari Ylijoki, Tampere
Jaakko Terho, Tampere
Asian voi päätellä muun muassa siitä, että Kaupunkilehti Tamperelaisen järjestämään Leijonakisaan tuli yhteensä noin 500 vastausta.
Palkintona on kymmenen kahden hengen lippupakettia Tampereen hakametsän hallissa ensi lauantaina 21. huhtikuuta kello 16 pelattavaa Suomi–Valko-Venäjä-otteluun.
Liput voi noutaa alkavalla viikolla Kaupunkilehti Tamperelaisesta osoitteesta Mustanlahdenkatu 3-7 E (2. kerros) maanantaista perjantaihin 16.–20. huhtikuuta kello 8.30–16.30 välisenä aikana.
Kilpailuun vastanneista 97 prosenttia vastasi kaikkiin kolmeen kysymykseen oikein.
Rivi ABC syntyi tietämällä, että Raimo Helminen on pelannut eniten jääkiekon A-maaotteluita, Suomen avausvastustaja jääkiekon MM-kisoissa on myös Valko-Venäjä ja Suomen ensimmäinen jäähalli oli Tampereen Hakametsä.