Tiistai 09 Helmikuu 2010
Vuonna 1979 perustettu KKY auttaa kodittomia kissoja löytämään uuden kodin ja saamaan kissanarvoisen elämän.
Yhdistys toimii Pirkanmaalla vapaaehtoistyöntekijöiden pyörittämänä. Tule sinäkin mukaan auttamaan hädänalaisia kissoja!
Lisätietoja Yhdistyksestämme www.kissojenkatastrofiyhdistys.net tai (03) 265 2619.
KKY:n Facebook-sivun suosio kasvaa edelleen
Kissojen katastrofiyhdistys KKY ry perusti yhteisöpalvelu Facebookiin sivun heinäkuussa 2009. Noin puolessa vuodessa sivun faniksi on liittynyt jo lähes 2300 ihmistä ympäri Suomea. Lue lisää »
Kissojen katastrofiyhdistyksen tuotekauppaa on kehitetty vuoden 2009 aikana, ja alkaneen vuoden kunniaksi kauppaan lisättiin upouudet magneetit ja kynät. Kaupassa on kaksi osiota: uudistunut paita... Lue lisää »
KKY järjestää kissojen leikkuutuskampanjan Orivedellä ja Lempäälässä
KKY tarjoutuu maksamaan puolet vapaana ulkoilevien kissojen leikkuutuskustannuksista Lempäälässä ja Orivedellä. Kampanja on suunnattu vähävaraisille usean kissan omistajille. Lue lisää »
KKY:n katulipaskeräys on käynnissä!
Kissojen katastrofiyhdistys KKY ry järjestää tänäkin vuonna perinteisen eläinten viikon katulipaskeräyksen. Kansainvälistä eläinten päivää vietetään vuosittain 4.10. ja siitä alkaa eläinten viikko... Lue lisää »
Seuraava » 1 2 3 4
Olette aktiivinen paikallinen yhdistys tai seura ja haluatte toimintanne ja tapahtumanne laajan yleisön tietoon. Teiltä löytyy innokkaita kirjoittajia ja valokuvaajia. Haluatte nostaa esille kotipaikkanne tärkeitä asioita, ilmiöitä ja ihmisiä. Jos tunnistatte itsenne, ottakaa yhteyttä ja kertokaa halukkuudestanne lähteä mukaan paikallissivuston kumppaniksi. Kumppanuuden kautta teillä on mahdollisuus saada toiminnallenne lisää näkyvyyttä aivan ilmaiseksi.
Ota yhteyttä,
niin kerromme lisää:
tre.toimitus(a)lehtiyhtyma.fi